Instruktorská certifikace SFL Barbell

nahrávám mapu....

Datum / čas
Date(s) - 15/09/2017 - 17/09/2017
8:00 - 18:00

Místo konání
KB5 Gym Praha

Kategorie


Instruktorská certifikace SFL Barbell

NÁROKY A PODMÍNKY

Pro účast na této akci prosíme pročíst detailní nároky a podmínky SFL Barbell certifikace.

O ČEM TO JE

“Úžasné! Výuková zkušenost zaměřená na zesílení s laserovou přesností, a bez zbytečných blbostí.”

– Noah Maxwell

ZAREGISTRUJ SE NA OFICIÁLNÍCH STRÁNKÁCH STRONGFIRST.COM!

SFL certifikace bude kompletně tlumočena z angličtiny do češtiny

“Proč zvedáme činky?”, ptá se Marty Gallagher ve své klasické knize Coan: The Man, the Myth, the Method, a odpovídá: “Zvedáme činky proto, abychom zvýšili sílu a nabrali svaly. Žádná jiná odpověď není správná.”

Ed Coan navazuje: “Pevně věřím, ža každý by měl cvičit v záasadě stejně, bez ohledu na věk, výšku, váhu, kondici, procento tělesného tuku atd. … Mám metodu na rozvoj síly a svalů… Proč bys měl trénovat jinak než já? Lehčí váhy, ano, ale ne jinak.”

Powerlifting pro lid? V dněšní “osvíceném” věku “funkčního” a “sportovně specifického” tréninku se tento pohled může zdát naivní a staromódní, ovšem jen pro ty, kteří učebnice sportovní vědy jen prolistovali, místo toho, aby je přečetli. Sportovně specifický trénink – aneb speciální silová příprava, pokud preferujete ruskou terminologii – musí stavět na základech obecného silového tréninku.

A obecná síla je síla umožňující “vykonávat jakoukoliv fyzickou námahu více či méně úspěšně” (Ozolin). To znamená, že hledáme cviky, které budou mít maximální přenos do velké škály aktivit. A přesně tam patří powerlifty – do stejné ligy jako kettlebell swing.

Slepě kopírovat powerliftingovou techniku a tréninkové metody samozřejmě není dobrý nápad. “Je rozdíl mezi tím zvednout více, a skutečně sílit.” Extrémní oblouk v bench pressu přidá k max výkonu pár kil. Pomohl ti však zesílít? Pomohl ti stát se lepším sprinterem nebo fighterem?

Faktem je, že sportovec se od powerlifterů a vzpěračů může hodně naučit, ale nemá je v žádném případě slepě napodobovat. Prof. Verkhoshansky varoval,aby člověk “mechanicky nekopíroval prostředky a metody používané ve vzpírání, anebo jiném sportu.”

To je důvod, proč se Pavel pro vývoj tohoto kurzu dal do teamu s Dr. Michaelem Hartlem, Master SFG instruktorem.  Kromě toho, že doktor Hartle je národním USAPL  šampiónem a hlavním coachem amerického IPF teamu, hraje dnes semi-pro americký fotbal – s kluky o polovinu mladšími.

Dr. Hartle rozumí powerliftingu od A do Z – a ví též, jak vybrat a modifikovat powerliftingové techniky a metody pro sportovce, a zbytek nechat být, a jak zkombinovat silový trénink s velkou činkou a kettlebell tak, aby člověk získal to nejlepší z obou světů.

(Dovednosti s velkou činkou vyučujeme na základě StrongFirst kettlebell dovedností. Mnoho expertů na velkou činku, např. Dan John, tvrdí, že kettlebell je perfektním vstupním bránou do silového tréninku. To je i důvod, proč je pro tuto certifikaci podmínkou účast na kettlebell kurzu nebo certifikaci s curriculem Pavla Tsatsoulina.)

ZAREGISTRUJ SE NA OFICIÁLNÍCH STRÁNKÁCH STRONGFIRST.COM!

SFL certifikace bude kompletně tlumočena z angličtiny do češtiny

PROBÍRANÉ LIFTY

Naučte se powerlifty:

  • Zadní dřep
  • Bench press
  • Deadlift (konvenční a sumo)

Naučte se další pečlivě vybrané lifty:

  • Čelní dřep
  • Zercher dřep
  • Předklon s činkou (good morning)
  • Striktní tlak ve stoje (military press)
  • Několik variací bench pressu

Získejte zásobník progresí, regresí, coachingových fint a korektivních drilů.

Získejte vzdělání ve vědeckém sestavování silových programů.

Ruský specialista Nikolaj Vitkevič zdůrazňuje: [Sportovně specifický trénink] je pro každého jiný… Základní trénink je přibližně stejný ve všech sportech – je zaměřený na obecnou sílu a svalovou hmotu. Powerlifting se zrodil jako soutěž ve cvicích, který dělá každý.”

A pokud ty ne, měl bys.

“Bylo to jako pít z požárního hydrantu, v tom nejlepším možném způsobu. Množství informací a materiál, se kterým jsem odcházel, abych jej zvládnul, mi vystačí na několik let, a bude mi přinášet prospěch po zbytek mé trenérské kariéry.”

– John “Scott” Stevens

UDRŽ SVOU CERTIFIKACI V PLATNOSTI

Tvoje SFL certikace platí 2 roky. Zde nalezneš, jak si udržet svojí stávající certifikaci platnou po uplynutí dvou let.

Instruktorská certifikace SFL Barbell

ZAREGISTRUJ SE NA OFICIÁLNÍCH STRÁNKÁCH STRONGFIRST.COM!

SFL certifikace bude kompletně tlumočena z angličtiny do češtiny

PŘEČTĚTE SI, CO O SFL CERTIFACI ŘÍKAJÍ ÚČASTNÍCÍ

sfl-reference-01Destilace dekád výzkumů a praxe v jednom víkendu – manuál je vynikající.

Marshall Roy, majitel gymu, Wayne, PA

 

 

sfl-reference-02SFL certifikace byl ten nejhlubší a nejdetailnější kurz, kterého jsem se za posledních deset let zúčastnil. Programming a informace ohledně techniky – první třída.

– Mike Perry, SFG Team Leader, Tyngsboro, MA

 

sfl-reference-03Bylo to jako pít z požárního hydrantu, v tom nejlepším možném způsobu. Množství informací a materiál, se kterým jsem odcházel, abych jej zvládnul, mi vystačí na několik let, a bude mi přinášet prospěch po zbytek mé trenérské kariéry.

– John Scott Stevens, gym owner, Omaha, NE

 

sfl-reference-04Přišla jsem na tuto certifikaci nervózní, protožeto prostě není můj sport. Věděla jsem, že v některých liftech se nebudu cítit dobře. Přišla jsem se učit, ne překonávat osobní rekordy. Naučila jsem se toho mnohem více, než jsem vůbec čekala.

Emily Bearden, profesionální bojovnice a trenérka, New York, NY

 

sfl-reference-05

Účastnil jsem se mnoha certifikací – některé byly dobré, některé průměrné. SFL Barbell certifikace zvedla co se týče mých budoucích očekávání dalšího vzdělávání laťku hodně vysoko. 

– Chris Hook, majitel gymu, Los Angeles, CA

 

sfl-reference-06Vyjímečně vysoká úroveň instrukcí a informací je to, čím se budu lišit od ostaních coachů.

– Ric Garcia, osobní trenér, Modesto, CA

 

 

sfl-reference-07Vědomosti, které nemají obdoby.

Scott Iardella, coach silového a kondičního tréninku, Parkland, FL

 

 

sfl-reference-08Důraz na detaily, které jsem se naučila na SFL, okamžitě uplatní ve výuce mých žáků… Ve srovnání s ostatními certifikacemi SFL věnovalo nejdetailnější pozornost programmingu, co jsem zatím viděla.

– Amanda Clark, osobní trenérka, New York, NY

 

sfl-reference-09Zkušenost, která mění život i kariéru. Kterýkoliv coach může lidem říci, aby přidali pár kotoučů a zvedali činku, ale tato certifikace vyučí coache, kteří pro své klienty a sportovce udělají něco, co bude mít výsledky.

Dominic Matteo, gym owner, Mentor, OH

ZAREGISTRUJ SE NA OFICIÁLNÍCH STRÁNKÁCH STRONGFIRST.COM!

SFL certifikace bude kompletně tlumočena z angličtiny do češtiny