StrongFirst Tactical Strength ChallengeBylo to roku 2002, kettlebell certifikace RKC byla stará ani ne rok. Trénoval jsem mnoho vojáků a policistů a hledal jsem způsoby, jak jim pomoci zaměřit se na cviky, které pro ně budou ve službě nejužitečnější. A tak jsem vytvořil soutěž Tactical Strength Challenge.

Byla rozdělena na dvě divize. V elitní divizi “Vojáci speciálních jednotek” (“Special Operations”) byly disciplíny taktický shyb, dřep na jedné noze a snatch (s jedním přehozením), vše s 32kg kettlebell. Lidovější divize “Připraven k obraně” (“Ready to Defend”), pojmenovaná po desetiletí starém sovětském programu, který připravoval mladíky pro vojenskou službu, používala 24kg kettlebell.

V první Tactical Strength Challenge 12. října 2002 ve Philadelphii soutěžilo 13 sportovců. TSC nebyla omezena na profesionály nosící zbraň a Brett John s přehledem vyhrál divizi Special Operations. Bodování bylo vytvořeno podle systému, který dal dohromady v šedesátých letech můj otec pro své vojáky. Za každou disciplínu dostal každý účastník počet bodů, který odpovídal jeho umístění, tj. tři body, pokud skončil třetí v kettlebell snatchi. Pokud dva či více účastníků skončili na tom samém místě, obdrželi stejný počet bodů. Na konci se body každého soutěžícího za všechny tři disciplíny sečetly a soutěžící s nejméně body zvítězil.

Zpočátku byla TSC podporována a propagována mou společností a mým společníkem v RKC, ale velmi brzy jsme se na ni přestali soustředit. Byl jsem zaneprázdněný učením a psaním, můj společník měl také spoustu práce, takže TSC byla odkázaná sama na sebe. Dobrovolníci jako Steve Freides provozovali web, plánovali soutěže po světě, rozhodcovali, měnili pravidla, pokud to bylo nutné.

Opravdu lidové hnutí, TSC přežila deset let bez jakékoli korporátní podpory. To je důkazem její odolnosti – velmi příhodné pro sport válečníků. StrongFirst je připravena podpořit tuto událost svou silou a učinit ji ještě intenzivnější a ambicióznější

Dnes jsou disciplíny TSC:

  • Powerliftingový mrtvý tah – tři pokusy
  • Shyby na maximum opakování (dlaně vpřed, žádné kopání, krk se musí dotknout hrazdy)
  • Kettlebell snatche na maximum opakování v časovém limitu 5:00 (střídání rukou není omezeno)

Rudá armáda věděla, jaké typy síly jsou pro vojáka zásadní. Nikdy se nezatěžovala s kliky a sedy-lehy. Fyzické zkoušky při náboru zahrnovaly dva silové testy: izometrický mrtvý tah a měření síly úchopu pomocí siloměru. Disciplíny TSC jsou nepřekonatelné pro vybudování a otestování obojího.

Mrtvý tah je nejlepším ukazatelem celkové síly a nejpřirozenějším pohybem, jaký si dokážete představit. Síla boků, zad a nohou vybudovaná mrtvým tahem se dá přímo aplikovat na nošení těžkého vybavení, zraněného kamaráda, zvládnutí trhnutí při otevření padáku atd. Proč mrtvý tah a ne dřep? – Protože voják nepotřebuje stehna, která se třou o sebe.

Zatížené shyby jsou nenahraditelné pro překonávání překážek.

Kettlebell snatch buduje mnoho typů odolnosti, neprůstřelné hamstringy pro výbušné sprinty a náhlá zastavení, připravuje záda a trapézy na nošení výstroje a děsivě posiluje úchop.

Tactical Strength Challenge je opravdu demokratická soutěž. Zatímco větší účastníci mohou mít výhodu při mrtvém tahu, lehčí sportovci mají výhodu při shybech a kettlebell snatch je stejnou výzvou pro každého.

Před staletími řekl velký ruský vojenský vůdce Alexandr Suvorov (nikdy neprohrál bitvu a vyhrál jich 63): “Těžko na cvičišti, lehko na bojišti!”. Boj nikdy nebude snadný, ale soustředěný trénink může zachránit životy.

Postav se Tactical Strength Challenge!

69letý Alexander Suvorov vede svou armádu přes Alpy.69letý Alexander Suvorov vede svou armádu přes Alpy.

Plánované StrongFirst semináře, kurzy a instruktorské certifikace

[events_list]