Snaha mladých lidí vyniknout mezi svými vrstevníky je stará jako lidstvo samo. Kdysi musel být člověk silnější, větší tvrďák, chytřejší nebo více umělecky nadaný, aby se stal lídrem skupiny. Dnes stačí, když budeš lépe recyklovat.

Nedělám si srandu. Přišel nový trend. „Společensky zodpovědní“ geekové si instalují kamery do svých odpadkových košů. Speciální „chytré“ kamery pak dohlížejí na jejich vyhazovací návyky, analyzují a reportují na sociální sítě. Tam jsou výsledky bodovány a prezentovány, aby se podpořila soutěživost. Být cool nikdy nebylo snazší. Není potřeba být hvězdný sportovec nebo hrát v rockové kapele. Stačí, když budeš sbírat odznaky za recyklační zásluhy od Velkého bratra a je to.

StrongFirst SFG Kettlebell

„Kettlebell nikdy doopravdy nevlastníš. Pouze se o ni staráš pro další generaci.“

Je pro tebe být „zelený“ otázka módy nebo zdravého rozumu? Krátký test. Vybíráš nový kávovar do domácnosti. Koupíš si a) takový, který používá jednorázové kapsle, protože jej doporučila celebrita, která jezdí v autě na elektřinu nebo b) takový, který nevyžaduje žádné kapsle, filtry či jiné jednorázové materiály krom samotné kávy, protože to jednoduše dává smysl?

Ochrana životního prostředí není téma blízké mému srdci, ale nerad plýtvám. Proto píšu tento článek a pár doporučení, jak udělat svůj silový trénink „zelený“.

Za prvé, přestaň si kupovat neověřené doplňky stravy, které zpravidla končí v záchodě a potom v našich vodovodech. Nassim Nicholas Taleb, autor knihy Antifragile, pije pouze nápoje, které jsou století staré – vodu, kávu a víno. Takový přístup by byl v případě doplňků stravy nerealistický. Je ale dobré mít orientační pravidlo. Nebudu brát nic, co nebylo na trhu aspoň po několik desetiletí. A to pouze doplňky, které za tu dobu jasně ukázaly, že jsou účinné i bezpečné. Ruští atleti používali „mumio“ po mnoho dekád a stále na něj nedají dopustit. Pokud máš opravdu přesvědčivé důvody začít adaptogeny brát, „mumio“ je dobrá volba. Oproti tomu cokoli s „X“ nebo „Jack“ v názvu a pózujícím naolejovaným týpkem na obalu je jasné ne.

Za druhé, přestaň hromadit kupy nepotřebných cvičebních pomůcek. Století zkušeností nás naučily, že člověk může dosáhnout většiny ambiciózních cílů fyzické přípravy i s pouhou velkou činkou, posilovacím stojanem, pár kettlebells a hrazdou. Tečka.

Jak ukázala Nikki Shlosser, moje viceprezidentka provozu, i nehospodárný telefonní seznam lze dobře využít, než je poslán do dalšího recyklačního kola.

Za třetí, když nakupuješ výše zmíněné vybavení, vybírej kvalitu. Když si koupíš kvalitní bells a staráš se o ně, tak tě přežijí. Pokud tohle není „zelené“, tak nevím, co je. Parafrázuji reklamu na švýcarské hodinky, „Kettlebell nikdy doopravdy nevlastníš. Pouze se o ni staráš pro další generaci.“

Plánované StrongFirst semináře, kurzy a instruktorské certifikace

[events_list]

Sdílení