Před nedávnem někdo položil na naší Facebook stránce otázku. Otázka byla prostá: “Co je to nejlepší, co jsi se tento rok naučil?” Tato lekce mohla být z článku, postu na sociálních médiích, z knihy, videa, fóra, kurzu nebo certifikace, anebo z osobní zkušenosti s některým z našich úžasných instruktorů.

Odpovědí bylo bezpočet. Udělal jsem si čas, abych si přečetl – a byl jsem tak hrdý, že jsem součástí této komunity. Uvědomil jsem si, kolik životů StrongFirst v průběhu roku 2015 zlepšilo a jak lidé nadšení lidé jsou, když o těchto zlepšeních hovoří.

Jak jsem tyto odpovědi četl, uvědomil jsem si, že na tyto otázky musím odpovědět sám. Svojí odpověď jsem znal okamžitě, ale nevěděl jsem, jak ji co nejlépe vyjádřit. Rozhodnul jsem se tuto otázku zodpovědět na blogu StrongFirst s nadějí rozšířit toto poselství ke členům naší komunity, kteří nejsou na Facebooku.

Co je to nejlepší, nejskvělejší a nejvlivnější, co jsem se tento rok naučil? 

Přečetl jsem všechny naše články, mnoho našich postů na sociálních médiích, a mnoho našich knih. Shlédnul jsem spoustu našich videí, diskutoval na našem fóru, zúčastnil se několika certifikací a dokonce měl i tu příležitost se od některých z vás učit osobně. Díky tomu všemu jsem zjistil a naučil se, anebo znovu zjistil následující:

1. StrongFirst systém je opravdu vynikající

StrongFirst zlepšilo životy po celém světě, včetně mého. Jak zlepšuje životy? Tím, že učiní lidi silnějšími. Život je vždy jendodušší, když máte sílu překonávat překážky, duševní nebo fyzické, které se na životní cestě vyskytnou.

Pavel Tsatsouline při výuce StrongFirst

2. Všichni jsme studenti

Procvičuji techniku hodně dlouho. Myslel jsem si, že moje Turkish get-upy už jsou perfektní. Ale poté, co se mi dostalo výuky na několika našich certifikacích, jsem si uvědomil, že tomu tak není. Vrátil jsem se zpátky k základům a díky tomu jsou teď moje get-upy lepší. Bez “přístupu studenta” by to nebylo možné. Měl jsem možnost se zúčastnit spousty akcí. Pokaždé jsme se naučil něco nového.

StrongFirst certifikace

3. Sílou StrongFirst komunity jsou lidé

To je to nejdůležitější a nejvlivnější věc, kterou jsem viděl celý rok. Náš systém je vynikající, a stejně tak je důležité se neustále učit – vše by však bylo vniveč, kdyby nebylo členů naší komunity.

Náš systém nevylepší životy lidí, pokud jej nebudou šířit LIDÉ. Studenti se jej nenaučí, pokud jej LIDÉ nebudou učit. Od nejaktuálnějšího člověka, který se zúčastnil našeho jednodenního kurzu až po naše šéfinstruktory, LIDÉ této komunity jsou prostě úžasní. Insiprují mě každý den. Je to čest být součástí teamu StrongFirst.

StrongFirst komunita

Něco podobného jsem zažil i dříve v armádě. Lidé (členové teamu) jsou důležitější než strategie nebo plánování. Ty nejlepší strategie a nejrafinovanější plány jsou K NIČEMU bez lidí, které je provedou. S dobrými lidmi (silným teamem) můžete uspět i s minimem plánování nebo strategií. Samozřejmě že chcete dobrou strategii, ane v první řadě potřebujete dobré lidi. Jinak je celé plánování k ničemu.

StrongFirst pokračuje v růstu díky lidem, členům této komunity. Váš profesionální přístup a vášeň k nám ostatní přitahuje. Vaše znalosti  a schopnosti učit jim pomáhá stát se silnými, Strong… First.

Silný 2016

Když bilancuji rok 2015 a lekce, které poskytnul, s pokorou se skláním a jsem rád, že jsem součástí StrongFirst komunity. Jsem též vděčný, že mám kolem sebe vynikající lidi na všech úrovních teamu StrongFirst.

StrongFirst komunita

Těším se na rok 2016 a na množtví lidí, ke kterým se náš systém dostane. Na co se těším nejvíce je to, kolik z těchto životů vylepšíme.

Připíjím na zlepšení kvality života díky tomu, že učiníme lidi silnějšími.

Síla. Čest. Team.  

 

Plánované StrongFirst semináře, kurzy a instruktorské certifikace

[events_list]

Sdílení