Velká činka je spolu s kettlebell a vlastní vahou jednou ze tří hlavních zbraní školy StrongFirst.

SFL curriculum je koncipované jako „powerlifting pro lid“ – probírají se nejen klasické lifty silového trojboje (benchpress, dřep, deadlift), ale i cviky další – Zercher dřep, čelní dřep (front squat), striktní tlak ve stoje (military press) a předklon s činkou (good morning).

StrongFirst SFL Barbell: Powerlifting pro profíky i pro lid

SFL curriculum a metodika výuky je výsledkem dlouholeté spolupráce Doc. Michaela Hartla, Master SFG/SFL šéfinstruktora, a Pavla Tsatsoulina. Pavel si nemohl přát nikoho lepšího – Doc. Hartle je mj. bývalý šampión v powerliftingu a jedním z bývalých coachů americké reprezentace, a navíc i renomovaný fyzioterapeut. V 39 letech se rozhodl začít hrát poloprofesionální americký fotbal – se spoluhráči o 20 let mladšími! – a daří se mu velmi dobře.

V dubnu r. 2015 jsem měl tu čest se již potřetí účastnit třídenní instruktorské certifikace SFL Barbell, která se konala v Itálii. Po Maďarsku (2014) podruhé jako asistent výuky. Podívejte se na video z SFL v Itálii – Fabio Zonin (Master SFGú a jeho team odvedli jak vždy perfektní práci.

Společně s Doc. Hartlem jsem potřetí vyučoval koncem roku v Anglii. Pro fanoušky silového a kondičního tréninku a cvičení s velkou činkou především máme dobré zprávy – koncem r. 2016 se v Praze uskuteční třídenní SFL Barbell certifikace. Sledujte prosím naše stránky a newsletter, bližší informace dáme vědět již každým dnem!

Za StrongFirst.cz zdraví

Pavel Macek, StrongFirst Team Leader, SFL, SFB, šéfinstruktor školy KB5

  • Foto v úvodu: David Stocco, DLAB

Plánované StrongFirst semináře, kurzy a instruktorské certifikace

[events_list]

Sdílení