StrongFirst SFL Barbell

S velkou činkou jsem začal trénovat, když mi bylo 17 let během posledního ročníku na střední. Naše posilovna měla rozměry větší komory a vešla se do ní lavice na bench press a jeden univerzální stroj. Není třeba říkat, že powerlifting jsem objevil až po dokončení školy, když jsem si koupil členství v komerčním gymu. Najednou to byla závislost! Pocit ze zvedání těžkých závaží byl tak vzrušující! Vidět činku, jak se připravená ve stojanu prohýbá a čeká na mě, až ji zvednu, byla čistá radost, a to nepřeháním!

Kettlebell jsem začal sem tam používat v roce 2003, když jsem stále soutěžil v powerliftingu. Ve skutečnosti jsem je ani neuměl správně používat, natož abych je uměl integrovat do svého lifterského tréninku. Pak jsem se zúčastnil národní konference NSCA v roce 2004 a tam jsem poprvé potkal Pavla. Pozval mě k účasti na certifikačním kurzu RKC. V dubnu 2006 jsem pak konečně jeho nabídku využil. Po RKC certifikaci jsem pomalu začal integrovat kettlebell trénink do svého lifterského tréninkového režimu s vědomím, že trénink s kettlebell může mému lifterskému tréninku jen prospět. Jak jsem se do používání kettlebell stále více dostával, začal jsem i s tréninky pouze s nimi, zejména mimo sezónu.

Když teď začínám svou osmou sezónu v poloprofesionálním americkém fotbalu, jsou powerlifting i kettlebell plně integrovány do mých tréninkových cyklů. Nedovedu si už ani představit, že bych dělal jedno bez toho druhého. Navzájem se posilují a pomáhají mi k lepšímu výkonu v tom druhém.

Když Pavel založil StrongFirst a sdělil nám, že nebudou jen kettlebell certifikace, ale i certifikace pro velkou činku a vlastní váhu, byl jsem nadšený! Od té doby, co jsem se v roce 2007 stal součástí vedení, nedokážu ani říct, kolik e-mailů, textových zpráv a telefonních hovorů se žádostmi o rady ke kombinování cvičení s kettlebell, velkou činkou a vlastní vahou do komplexního tréninkového programu, jsem měl.

Nyní, když je tu StrongFirst  a byly přidány certifikace a kurzy s velkou činkou (SFL) a vlastní vahou (SFB), budou pomáhat s dalším vzděláváním a učením nuancí tréninku s velkou činkou a vlastní vahou všem jejich účastníkům.

Ale zpět k velké čince. Před účastí na SFL certifikaci musíte projít SFG kettlebell kurzem nebo instruktorskou certifikací Kettlebell SFG prvního stupně. Proč tomu tak je?

Je jasné, že já sám jsem žádným kurzem neprošel, ani jsem se neučil žádné techniky cvičení s kettlebell předtím, než jsem v 17 začal s powerliftingem a přitom jsem v tomto sportu měl úspěšnou kariéru. Ano, to je pravda, ale kdybych věděl to, co vím teď, mohl jsem si ušetřit roky experimentování a pokusů a omylů.

Navíc SFL používá principy cvičení s kettlebell, které se učí během SFG certifikace/kurzů a které nám zkrátí křivku učení a urychlí vaše úspěchy s velkou činkou. Když budete moci stavět na těchto dovednostech, přinese vám SFL certifikace daleko větší užitek.

Mnoho SFG se mě naopak ptá, proč by se měli vydat pryč ze světa kettlebell, který tak dobře znají. Těm odpovídám toto:

Strongfirst Master SFG & Chief SFL Doc Michael HartleZaprvé je vždycky dobré brousit své dovednosti a rozšiřovat svou vědomostní základnu. Třeba tyto znalosti nebudete používat tolik jako já, ale stejně vám pomohou se zlepšit a lépe pracovat s vašimi klienty!

Zadruhé to, co jste se již naučili, když jste se stali SFG, vám dobře poslouží během SFL. Uvidíte, uslyšíte a znovu si projdete cvičení a nápovědy, které již znáte. Budete na nich stavět, přidávat k nim a ony vám pomohou naučit se a zdokonalit se v používání velké činky a tréninku s ní.

Zatřetí většina SFG chce být silná. Základy už jste si vybudovali. Účast na SFL vám pomůže zesílit, a to jak fyzicky, tak duševně. Ať už k tomu máte jakýkoliv důvod. Slavím 20 let jako lékař, chiropraktik a mohu vám naprosto upřímně říct, že být silný má OBROVSKÝ přínos pro zdraví. Nemluvím jen o sobě, ale i o svých pacientech a lidech obecně. Za těch dvacet let jsem léčil tisíce pacientů a ti silnější se rychleji zotavovali ze zranění, měli lepší mentální přístup a déle jim trvalo, než se museli přestěhovat do domova důchodců. Stále jsem ještě nenašel žádnou nevýhodu síly. Je to v životě VŽDYCKY výhoda!

Doufám, že se potkáme na některé z budoucích SFL certifikací!

V Síle a Cti Váš

Dr. Michael Hartle, DC, Master SFG, SFL Chief Instructor

 

Plánované StrongFirst semináře, kurzy a instruktorské certifikace

[events_list]