Tohle bych rozhodně zařvala na pumu s vyceněnými tesáky, která by chtěla narušit naši nádhernou túru v Malibu. Nebo na nějakého bláznivého psychopata mávajícího mačetou, co by se vplížil do našeho tábořiště.

No dobře, asi ne. Ale chci tím říct: [Opravdu] zesílit znamená menší pravděpodobnost toho, že se stanete obětí a budete poraženi – ať je výzva jakákoli.

A zdá se, že si toho všímají i jiní. Třeba nedávno:

Manžel mé kamarádky, který vždycky trval na tom, že jít na túru do hor jen s jednou kamarádkou je příliš nebezpečné, udělal výjimku: “Můžeš jít jen s Nikky. (Ta by si s pumou poradila.)” (Ha!)

Manžel další kamarádky, který by jí NIKDY nedovolil jít kempovat do hor bez doprovodu muže (sebe), najednou neměl žádné námitky, když zjistil, že ten doprovodu budu… já. ”No jasně, jestli je to Nikki, tak v pohodě, budeš v bezpečí. Můžete si klidně půjčit i moji pilku, tady je, bavte se!”

Dost mě to pobavilo, ale když jsem se pak nad tím zamyslela, začala jsem být zvědavá. Co se to děje?

Zřejmě tohle:

Jakmile začnete trénovat s cílem zesílit, snížíte pravděpodobnost, že vás někdo zastraší, přemůže, vyděsí, zviklá nebo prostě porazí. Tyhle vlastnosti jsou nerozlučně spjaté. Síla má vyšší účel.Opravdu má.

Samozřejmě se pořád nechceme pouštět do střetnutí s nebezpečným zvířetem nebo ozbrojeným šílencem. ;] Cílem není falešná, hloupá sebejistota, ale spíše… systematické odbábovkování. A rovnováha a schopnost zvládat sám sebe v každé situaci.

Zesilte a zjistíte, že už se nebojíte výzvy.

Vy totiž dokonce začnete nové výzvy vyhledávat, začne vás zajímat, co dalšího dokážete. (Například: “Hele, telefonní seznam. Hmm, zajímalo by mě, jestli ho dokážu roztrhnout?” nebo “Nedávno jsem viděl někoho udělat [tohle]. Říkám si, jestli bych to taky dovedl?” nebo “Tahle věc bude dost těžká. Vezmu ji a zvednu nad hlavu, jen tak.”) Protože: (1) si budete jistější svými šancemi na úspěch a (2) nebudete se ani bát selhání. Ano, v ochotě mít potíže nebo vypadat směsně je síla, něco tak nepodstatného vás nikdy nemůže zlomit.

Síla má vyšší účel.

Bratři a sestry z rodiny StrongFirst to vědí. Je to součást našeho Kodexu. Poprvé se to projeví na Levelu I SFG, protože je jak mentálně, tak fyzicky náročný – zcela záměrně. Pokud by to nebylo tak těžké, nevyužili byste tuto mimořádnou, nedocenitelnou lekci. Ti, kteří se postavili výzvě certifikace a přijali ji, vědí: změní o tolik víc, než jen písmenka za vaším jménem a hodnotu, kterou představujete pro ostatní. Není náhoda, že tři dny ve StrongFirst strávené vnitřním soustředěním podnítí vnitřní transformaci: jakmile pochopíte, hluboce a osobně vás to změní.

Na závěr každé certifikace dostáváme zpětnou vazbu od účastníků. Nejčastěji se objevuje tato (nesmírně potěšující) reflexe:

“Až doteď jsem netušil, čeho jsem schopný.”

“Dorazil jsem slabý, odešel jsem silný.”

“Bylo to pro mě náročné všemi možnými způsoby – mentálně, fyzicky i emocionálně – a díky tomu jsem teď lepší [člověk].”

“Objevila jsem sílu, o které jsem nikdy netušila, že ji mám.”

A po každé certifikaci odjíždějí kandidáti zpátky domů – ke svým rodinám, práci a jakýmkoli problémům a výzvám, které na ně mohou čekat – s odlišným přístupem. Úplně nová sebedůvěra. A jak si vykračují! Ehm, to vykračování je možná tak trochu způsobené namoženýma nohama, ale to je jen dočasné. ;]

StrongFirst SFG certifikace

“Nejvyšší odměna za dřinu není pro člověka to, co za ni získá,

ale to, čím se díky ní stane.”

–John Ruskin

Takže pro vás, (DOSUD) nezasvěcené:

Čeká vás trvalá a vážně úžasná transformace. Tuhle vylepšenou verzi sama sebe ale nezískáte z pár nahodilých nesmyslných opakování v posilovně nebo na hodině ve fitku. A rozhodně se to nestane při bezmyšlenkovitém šlapání na eliptikalu. (Bože, těch let, co jsem promarnila na kardio strojích… Jakmile se od křeččího kolotoče osvobodíte, už není cesty zpět.)

Taky se to nestane prostým dosažením nějakého určitého čísla. Výsledkem může být zranění *mrk*, ale skutečný potenciál vaší úžasnosti bude pořád ležet ladem.

Až do chvíle, kdy…

Začnete rozvíjet dovednost potřebnou pro pro promyšlené a vnitřně zaměřené hledání síly. Ne kvantitu – kvalitu.

Naučíte se být mentálně zapojení, mimořádně soustředění. Musíte mít měřitelná kritéria a pokrok – a musíte skutečně zesílit. Musíte se zlepšit.

Budete dělat swingy, dřepy, pressy, snatche, mrtvý tah, kliky, pistole, shyby… ty opravdové věci. Ty opravdu cool věci. Prozkoumáte svou schopnost vzmužit se a použít svou sílu, svou vůli na nějaký „nepřemístitelný“ předmět. Začnete objevovat, čeho jste opravdu SCHOPNI, a ohromí vás, jak opravdově, strašně posilující to je. A věk i okolnosti jsou irelevantní, přátelé – nikdy není pozdě stát se silnějším a ještě úžasnějším, rozpřáhnout ruce a zavrčet s vyceněnými zuby… ….aaaaa pak možná utíkat jako o život.

Nikk Shlosser, StrongFirstO autorce: Současná tréninková rutina Nikki zahrnuje několik zatížených shybů, nějaké double kettlebell dřepy a pressy, pár asymetrických kliků, pár swingů, možná nějaké ty double snatche, pár zdvihů nohou ve visu, třeba taky pár pistolí a nějaké ty get-upy. Do tréninku se jí poslední dobou začíná vtírat chůze se zátěží – a za to může Dan John.

Nikki je viceprezidentka pro strategii StrongFirst, Inc. a SFG Team Leader ve Venice Beach, Kalifornie.

Plánované StrongFirst semináře, kurzy a instruktorské certifikace

[events_list]

Sdílení